Regulamin

Sklep internetowy O&G Fashion, prowadzący sprzedaż wysyłkową pod adresem www.fashion.ogtrading.eu jest własnością firmy O&G Trading Marcin Grabias, wpisanej do Ewidencji Działalności Gospodarczej, prowadzonej przez Prezydenta m. ST. Warszawy, NIP: 951-197-11-17, Regon: 142621953, z siedzibą w Warszawie, przy ul Małej Łąki 5/24. Sklep prowadzi sprzedaż odzieży za pośrednictwem Internetu.

ZAMÓWIENIA

Składanie zamówień

1.       Zamówienia w sklepie O&G Fashion można składać poprzez:

·         Internet za pomocą formularza zawartego na stronie sklepu,

·         e-mailem na adres: fashion@ogtrading.eu podając dane opisane w zakładce „zamów przez e-mail” na stronie sklepu.

2.       Po złożeniu zamówienia przez Internet za pomocą formularza zawartego na stronie sklepu klient otrzymuje e-mailem informację o jego przyjęciu. Sklep nie odpowiada za usterki w przesyłaniu potwierdzeń, spowodowane czynnikami niezależnymi: awariami serwerów, łącz i innymi, również niekorzystnymi ustawieniami filtru antyspamowego.

3.       Sklep zastrzega sobie prawo odmowy wysłania przesyłki płatnej przy odbiorze (za pobraniem) w niektórych przypadkach.

Termin realizacji zamówienia

1.       Sklep internetowy przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni w roku, jednak zamówienia złożone w dni wolne od pracy będą rozpatrywane w następnym dniu roboczym.

2.       Realizacja zamówienia rozpoczyna się w chwili zarejestrowania wpłaty na koncie lub od razu, w przypadku zamówień płatnych „za pobraniem”.

3.       Czas dostawy: czas wysyłki artykułu znajdującego się w magazynie sklepu w Polsce zostanie wysłany w ciągu maks. 2 dni roboczych. Czas dostarczenia tych artykułów wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Towary znajdujące się w magazynie za granicą są wysyłane w ciągu 2-3 dni roboczych i dostarczane w iącu 10 dni roboczych. Zamówienie składające się z kilku artykułów o różnym czasie dostawy jest wysyłane do klienta w częściach, tak aby czas oczekiwania na towary znajdujące się w magazynie nie był niepotrzebnie wydłużany.

Zamówienia artykułów z magazynu za granicą

1.       Tego typu zamówienia realizowane są bezpośrednio z zagranicy, przedmiotem kupna jest w ich przypadku nie sam artykuł, lecz usługa polegająca na zamówieniu artykułu w hurtowni za granicą.

2.       Dokonując zakupu artykułu z czasem wysyłki 10 dni, klient dokonuje zakupu za granicą, wprowadzając towar na obszar wspólnoty i stając się importerem.

3.       Przesyłki o wartości poniżej 22 euro razem z kosztami przesyłki zwolnione są z podatku VAT, natomiast o wartości poniżej 150 euro razem z kosztami przesyłki zwolnione są z cła, dlatego w przypadku niewielkich zamówień opłaty te nie wystąpią.

4.       Klient pokrywa opłaty celne w przypadku ich wystąpienia (większe zamówienia), ponieważ to on jest importerem.

5.       Klienci sami nie muszą wypełniać zgłoszeń celnych od paczek otrzymywanych z zagranicy. Rozliczenia należności celno-podatkowych, również zwolnień z tych należności, dokonuje Poczta Polska.

Formy płatności i koszty dostawy

1.       Dostępne są następujące formy płatności:

·         przedpłata przelewem lub przekazem pocztowym,

·         płatność przy odbiorze (przesyłka płatna za pobraniem)

·         PayPal 

·         PayU

2.       Koszty dostawy zależne są od formy płatności, wielkości zamówienia i dostępności artykułów (patrz termin realizacji zamówienia). Obliczane są one indywidualnie dla każdego zamówienia.

3.       Wysoki koszt dostawy artykułów oznaczonych czasem wysyłki 14 dni spowodowany jest dostawą bezpośrednio od dostawcy z zagranicy.

UWAGA: Wybór płatności za pobraniem w przypadku artykułów z czasem wysyłki 10 dni, spowoduje znaczne zwiększenie czasu i kosztów dostawy (podwójna wysyłka: dostawca-magazyn, magazyn-klient oraz wyższy koszt przesyłki pobraniowej względem zwykłej). Polecamy wybór przesyłki płatnej za pobraniem tylko w przypadku artykułów z magazynu w Polsce, z czasem wysyłki „do tygodnia”.

Przesyłki zagraniczne

1.       Przesyłki zagraniczne realizowane są przy następujących formach płatności:

przedpłata przelewem na konto (płatność z góry) Płatność następuje przed wysłaniem przesyłki do osoby  zamawiającej lub też pod adres przez nią wskazany. Prosimy o wpłatę w ciągu 5 dni roboczych.

                                                               i.      Numer rachunku IBAN: PL40 1140 2004 0000 3102 7511 9142

                                                             ii.      kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

                                                            iii.      Tytuł przelewu powinien zawierać kod zamówienia.

2.       Wpłata na konto kwoty przekazanej w powiadomieniu stanowi warunek wysyłki towaru.

3.       Towary z magazynu (o czasie wysyłki „do tygodnia”) wysyłane są Pocztą Polską. Towary z zagranicy dostarczane są bezpośrednio przez dostawców.

4.       Szczegóły dotyczące kosztów przesyłek zagranicznych można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej fashion@ogtrading.eu.

Dowód zakupu

Do każdego zamówienia z magazynu dołączany jest dowód zakupu - paragon. Dowód zakupu jest wystawiany w chwili wysłania zamówionych towarów.

Zmiany i wycofywanie zamówień

Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub je wycofać do momentu wysłania zamówionych towarów. Można to zrobić:

·          e-mailem pod adresem fashion@ogtrading.eu

Inne

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

ZWROTY

1.       Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dn. 30 maja 2014, klient ma prawo do rezygnacji z zakupu, bez podania przyczyn, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia produktu.

2.       Podstawowym warunkiem przyjęcia zwrotu towaru jest jego idealny stan: produkt nieużywany, czysty, pozbawiony zapachu (np.:  kremy, perfumy), kompletny, w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu producenta. Jakiekolwiek ślady użytkowania uniemożliwiają zwrot towaru.

3.       W celu szybkiego rozpatrzenia Państwa ZWROTU prosimy:

·         wypełnić formularz zwrotu podając w nim niezbędne informacje (do pobrania tutaj - kliknij);

·         towar odesłać na adres:

O&G Trading Marcin Grabias
ul. Małej Łąki 5/24
02-793 Warszawa

4.       Do odsyłanego towaru należy dołączyć otrzymany wraz z nim paragon. Koszty przesyłki zwracanego towaru pokrywa klient. W przypadku zwrotu towaru jest Państwu zwracana zapłacona kwota pomniejszona o koszt przesyłki towaru do Państwa.

Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.

5.       Po przyjęciu zwrotu towaru (informacja o przyjęciu zwrotu zostanie wysłana e-mailem) przekażemy Państwu pieniądze w ciągu 14 dni roboczych. Pieniądze zostają przekazane:

·         na konto bankowe, którego numer należy podać w formularzu zwrotu,

·         przekazem pocztowym, jeśli taką opcję wybrał Klient bądź jeśli nie zostało podane konto bankowe (odejmujemy od zwracanej kwoty koszt przekazu pocztowego, minimum 5,50 zł).

6.       Towar, którego zwrot/reklamacja nie zostanie uznana (odesłany po wymaganym terminie, nie zawierający rachunku bądź pisma reklamacyjnego, zabrudzony lub uszkodzony), będzie odesłany na koszt klienta.

7.       W przypadku  zwrotu towaru w uszkodzonym oryginalnym opakowaniu producenta lub jego braku - wartość zwrotu/wymiany będzie zmniejszona o 10%.

WYMIANA

W przypadku gdy rozmiar zakupionego towaru jest nieodpowiedni istnieje możliwość wymiany na inny w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania.  Warunkiem przyjęcia wymienianego towaru jest jego idealny stan: towar nie może nosić śladów użytkowania, nie może być zniszczony ani uszkodzony. Wymieniany towar prosimy przesłać na własny koszt z dopiskiem “wymiana”.

UWAGA: Koszty wysyłki wymienianego towaru do Klienta to 15 zł. Kwotę prosimy dołączyć do odsyłanego do nas towaru lub przelać nam na konto bankowe. Wymieniony towar będzie wysłany dopiero po otrzymaniu przez nas kwoty 15 zł.

REKLAMACJE

Gwarancja

1.       Wszystkie towary oferowane przez sklep O&G Fashion są nowe i objęte gwarancją. Na towary zakupione w sklepie O&G Fashion udzielamy gwarancji wymiany w terminie do 14 dni od daty jego otrzymania.

2.       Jeżeli Klient po otrzymaniu towaru zauważy w nim wady np. uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia lub inne, może skorzystać z procedury reklamacyjnej.

3.       Zareklamowany towar prosimy wówczas przesłać na własny koszt z dopiskiem “reklamacja” z dołączonym dowodem zakupu. Należy podać przyczynę reklamacji (krótki opis uszkodzeń) i swoje dane osobowe. O rozpatrzeniu reklamacji poinformujemy Kupującego w terminie 3 dni od daty otrzymania przesyłki. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji możemy zaproponować Klientowi trzy rozwiązania:

·         zwrot gotówki (wartość towaru + koszty przesyłki),

·         wymianę towaru na wolny od wad,

·         wymianę na inny towar o tej samej wartości.

4.       W przypadku wybrania przez Klienta wymiany, zakładając że będzie taka możliwość, towar wysyłany jest do Klienta na koszt sklepu O&G Fashion.

5.       Po otrzymaniu od Klienta informacji dotyczącej sposobu rozwiązania reklamacji zostanie ona zrealizowana w ciągu 3 dni roboczych.

6.       Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu oraz braku towarów będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności pracownika Poczty Polskiej S.A. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z dostarczycielem protokołu reklamacyjnego.

Uszkodzenia powstałe podczas transportu

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu oraz braku towarów będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności pracownika Poczty Polskiej S.A. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z dostarczycielem protokołu reklamacyjnego.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Zgodnie z Ustawą z dnia 29 lipca 1997 r. o ochronie danych osobowych, uzyskane w trakcie działalności sklepu dane są poufne i nie są udostępniane osobom trzecim.